Kinostar Filmverleih GmbH

kinostar-logo

Kinostar Filmverleih GmbH
Olgastraße 57A
70182 Stuttgart
Germany

Kinostar Almanya’da önde gelen bağımsız distribütörler arasındadır ve Hollywood filmleri ve Türkçe gişe rekoru kıran filmlerden Avrupa sanat filmlerine kadar geniş bir yelpazeye sahibiz. Kinostar her yıl sinemada 20’nin üzerinde film ve ev sinemasında çok daha fazla film yayınlamaktadır.
Kinostar filmleri İngiltere, Hollanda, Belçika, Avusturya ve daha pek çoğu dahil 10’dan fazla Avrupa ülkesinde yayınlamaktadır.

Kinostar tarafından dağıtımı yapılan gişe rekoru kıran Türkçe filmler arasında “Recep İvedik” serisi, “Düğün Dernek”, “New York’ta 5 Minare”, “Eyyvah Eyvah” serisi, “Mucize”, “Berlin Kaplanı”, “Fetih 1453”, “Kocan Kadar Konuş” ve daha pek çoğu yer almaktadır.

Kinostar Avrupa’daki Türkçe yayınlarında pek çok rekoru elinde bulundurmaktadır ve bunlar arasında son 20 yılda bir filmde en yüksek sinema başına gelir ortalaması da bulunmaktadır.

Kendi filmlerinin yanı sıra Kinostar aralarında EuroVideo, Telepool, KSM ve daha pek çoğunun yer aldığı başka distribütörler ve lisans verenlerin filmlerini yayınlamaktadır.

Kinostar ayrıca Event Cinema içeriğinin de dağıtımını yapmaktadır. Almanya, Avusturya ve Portekiz’de Bolşoy balesinin dağıtımını yapmaktadır.